Profil školy

Škola plná života

Motto školy: S úctou prijať, s láskou vychovať, slobodne nechať odísť.

ZŠ Šaštín - Stráže

Škola sa vo svojom novom školskom vzdelávacom programe zameriava na kvalitnú výučbu telesnej a športovej výchovy, výučbu cudzích jazykov (anglický jazyk, nemecký jazyk a ruský jazyk), výučbu informatiky. V krúžkovej činnosti sme sa venovali tak športovej príprave žiakov ako aj príprave v oblasti cudzích jazykov. Významným cieľom je preto formovať kompetencie oblasti jazyka a aktívnej komunikácie v cudzom jazyku. Ďalším cieľom je rozvíjať kompetencie v oblasti informatizácie a počítačovej gramotnosti žiakov. V danej oblasti je zameraný novinársky krúžok s cieľom prípravy časopisu "Spolužiak".

Naša škola zapája žiakov v čo najväčšom počte do súťaží a olympiád. Súťaže orientuje sa rozvoj ich talentu, nadania a na efektívne využitie voľného času. Podporu zdravia chápeme ako kombináciu zdravotnej výchovy a všetkých aktivít, ktoré škola vyvíja, aby chránila podporu a zdravie všetkých, ktorí v nej pracujú.

The school concentrates its effort on teaching Physical Education, foreign languages (English, German and Russian) and Information Technology.We also pay attention to sport training and foreign language training at interest groups.Our main aim is to develop pupils' competences in foreign languages as well as competences in IT and computer literacy. In this area we have several English and German interest droups, IT interest groups and even a journalist interest group whose aim is to prepare and release the school magazine called "Schoolmate".

A lot of our students are involved into competitions. These are directed at development of pupils' talent, natural abilities and efficient use of their free time.
The support of health is understood as combination of health education and all activities that school develops to protect health of everybody who learns and works in it.