Stravovanie

Školský mliečny program

Naša školská jedáleň pri základnej škole na ulici Štúrova 1115 v Šaštíne - Strážach poskytuje zdravú výživu prostredníctvom školského mliečneho programu EÚ.

Školský mliečny program
Európsky školský mliečny program vyzýva deti, aby konzumovali mliečne výrobky a prijímali vyváženú stravu. Zároveň zohráva vzdelávaciu úlohu podporovaním rozvoja správnych stravovacích a vyžívových návykov.
Môžete navštíviť internetovú stránku organizácie poverenej implementáciou školského mliečneho programu EÚ.
Nové pravidlá programu dávajú školám a žiakom na výber omnoho širší sortiment mliečnych výrobkov. Na zozname sa nachádza mlieko a jeho ochutené varianty a väčší sortiment syrov (vrátane nízkotučných syrov) a fermentovaných mliečnych výrobkov, akým je napríklad cmar. Mliečne výrobky zmiešané s ovocím a ovocnými šťavami poskytujú žiakom ešte lahodnejšie a zdravšie možnosti.

Prečo piť mlieko?
Mlieko a mliečne výrobky sú bohaté na mnohé druhy vitamínov, sacharidov a minerálov.