Návšteva Lotyšska

V dňoch 18.24 marca 2018 sme v rámci projektu ERASMUS+ navštívili hlavné mesto Lotyšska Rigu. Počas päťdňovej návštevy sa nám o bohatý program postarali pedagogickí pracovníci základnej školy Mežciema Pamatskola v Rige. Po krásnom uvítaní tanečnými súbormi sme mali možnosť vidieť priestory školy. Ich výzdobou a učebnými pomôckami ako aj veľmi šikovnými žiakmi sa nám pochválila  samotná pani riaditeľka. Hneď prvý večer spolu s pedagógmi z Maďarska, Portugalska, Španielska a Francúzska sme navštívili  tavernu, príjemnú reštauráciu v starom meste Rigy, kde sme mali možnosť ochutnať miestne kulinárske špeciality.
Hneď prvý deň učitelia aj žiaci navštívili digitálnu knižnicu. Tu všetky zúčastnené štáty vytvorili krátky film o svojej krajine. Tejto úlohy sme sa zhostili bravúrne a náš film všetkých zaujal.
V ďalších dňoch sme si pozreli krásne pamiatky hlavného mesta a Národné múzeum a  Prírodovedné múzeum. Veľký dojem v nás zanechala návšteva  interiérov národnej knižnice.
Veselé zážitky sme mali aj z exkurzie filmových ateliérov, kde sme na vlastné oči videli, dokonca vyskúšali, ako sa robia rôzne filmové triky.
Keďže Riga je prímorské mesto, nezabudli sme si pozrieť Baltské more. Síce bolo zamrznuté, ale aj to malo svoje čaro.
Predposledný večer nášho pobytu bol rozlúčkový. V základnej škole sme sa stretli aj s rodinami, v ktorých boli žiaci ubytovaní. Aby nám bolo veselo, mohli sme si zatancovať na  diskotéke.
No a určite jedným z nezabudnuteľných zážitkov pre všetkých bola návšteva baletu. Krásna hudba, očarujúce kostýmy a scény sa nám natrvalo vryli do pamäti.
Na záver možno povedať, že návšteva Lotyšska dopadla výborne. Veľa nezabudnuteľných zážitkov z krásneho historického mesta si odniesli  všetci učitelia aj žiaci. Navyše sme získali veľa nových skvelých  priateľov.

Fotogaléria: https://zssastin.edupage.org/album/?#gallery/145