Návšteva vo Francúzsku

V dňoch 3.9. decembra sa v rámci projektu Erasmus plus uskutočnilo druhé stretnutie partnerských krajín vo francúzskom meste Metz. Spolu s učiteľmi sa na tejto mobilite súčastnili aj žiačky Aneta Chudá, Tamara Salajková a Michaela Slováková z 8.B triedy. Francúzski hostitelia pre nás pripravili pestrý a veľmi zaujímavý program. V krásnom a modernom prostredí školy sme v medzinárodných tímoch riešili úlohy súvisiace s digitálnou gramotnosťou, do miestneho rádia sme rozprávali o kultúrnej udalosti v našej krajine a pri prehliadke mesta sme hľadali informácie o tom, ako vznikla legenda o meste Metz. K najväčším zážitkom patril výlet do Strasbourgu, kde sme navštívili Európsky parlament, prekrásnu katedrálu a vianočné trhy. K nezabudnuteľným zážitkom patrila aj prehliadka historického centra mesta Nancy, ako aj pobyt v hosťovských rodinách, ktoré pre nás tiež pripravili zaujímavý program, aby sme sa navzájom spoznali. Veľká vďaka patrí učiteľom a hosťovským rodinám za prekrásny pobyt v meste Metz, do ktorého by sme sa ešte raz radi vrátili.

Fotogaléria: https://zssastin.edupage.org/album/?#gallery/105