Pomohli sme

BIELA PASTELKA

V priebehu mesiaca september sa naša škola zapojila do projektu na pomoc nevidiacim pod názvom biela pastelka. Spolu sme tak prispeli sumou 190,00 EUR.

Fotogaléria: https://zssastin.edupage.org/album/#gallery/333

Benefičný koncert

Základná škola poskytla finančný príspevok na Benefičný koncert, ktorý sa koná dňa 8.12.2019 v KD Šaštín.

Biela pastelka

Začiatkom mesiaca september sa naša školy zapojila do projektu na pomoc nevidiacim pod názvom biela pastelka. Spolu sme tak prispeli sumou 80, 80 eur.

Fotogaléria: https://zssastin.edupage.org/album/#gallery/244

_______________________________________________________________________________________________________________________

Tehlička 2018

V období pôstu sa žiaci našej školy na hodinách Náboženskej výchovy zapojili do verejnej zbierky Tehlička 2018. Vyzbierali spolu 100 € na pomoc deťom, ktoré trpia nedostatkom vody v oblasti Korr v Afrike. Vyzbierané financie budú využité na budovanie studní pre obyvateľov tohto nehostinného regiónu Afriky. Všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do zbierky ďakujeme.

Biela pastelka 2017

Dňa 22.9.2017 sa aj naša škola zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka 2017, ktorú organizuje mimovládna organizácia Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Vyzbieranou sumou 79,68 € sme prispeli na poskytovanie sociálnych služieb pre zrakovo postihnutých ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

Tehlička

Tento rok sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Tehlička. Výťažok 160,00 € poputuje na kúpu učebníc a školských pomôcok na vzdelávacie programy pre deti v Južnom Sudáne.

Deň narcisov 2017

Aj tento rok sa žiačky našej školy zapojili do celonárodnej akcie, ktorá sa uskutočnila 7.4.2017 a je verejnosti známa pod pojmom "Deň narcisov". Deviatačky spolu s Mgr. Veselou vybrali 650,12 €. Všetkým ďakujeme!

2% z dane

Opäť aj v tomto školskom roku učitelia našej školy podporili 2% z dane zdravotne postihnutého chlapca zo Sekúl.

Mikulášsky trh solidarity 2016

Časť výťažku z Mikulášskeho trhu sme venovali na liečbu dvom zamestnankyniam našej školy.

Slovenský zväz Telesne postihnutých ZO Šaštín-Stráže

Pomohli sme finančným príspevkom v hodnote 20 € na Benefičný koncert, ktorý sa bude konať dňa 11.12.2016 v KD Šaštín. Výťažok bude venovaný DSS v Rohove.

Biela pastelka

Zrak je vzácny dar. No sú medzi nami ľudia, ktorí tento vzácny dar nemajú. Zbierka Biela pastelka pomáha ľuďom, ktorí o tento veľký dar prišli. Preto sme sa aj my - žiaci a učitelia našej Základnej školy rozhodli pomôcť a zapojiť sa do tejto pomoci. V našej škole sme vyzbierali 73,46 €. Všetkým žiakom a učiteľom, ktorí prispeli na túto dobrú vec zo srdca ďakujeme. Mgr. Ľudmila Menšíková

Deň narcisov 2016

Dňa 15.4.2016 sa uskutočnil už 20. ročník Dňa narcisov. Naša škola v tejto verejnoprospešnej zbierke vyzbierala 605,36 €. Všetkým, ktorí prispeli ĎAKUJEME.

Mikulášsky trh solidarity 2015

Časť výťažku z Mikulášskeho trhu sme venovali na liečbu zamestnankyne našej školy.

Slovenský zväz Telesne postihnutých ZO Šaštín-Stráže

Pomohli sme finančným príspevkom v hodnote 20 € na Benefičný koncert, ktorý sa bude konať dňa 13.12.2015 v KD Šaštín. Výťažok bude venovaný DSS v Rohove.

Pomáhame deťom v SAR

Žiaci ZŠ Šaštín-Stráže sa zúčastnili zbierky "Pomáhame deťom v SAR" v období apríl - máj 2015. Vyzbierali sme spolu 131,00 €, čím sme pomohli deťom v SAR na obnovenie tried a zakúpenie školských pomôcok. Ďakujeme všetkým darcom.

Deň narcisov 2015

Dňa 27.3.2015 sme uskutočnili zbierku ku Dňu narcisov. Táto zbierka je venovaná onkologickým pacientom. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať 632,53 €. Všetkým, ktorí prispeli Ďakujeme.