PREBIEHAJÚCI PROJEKT:

ZDRAVÁ ŠKOLA - koordinátor Mgr. Poláčková, p. Mikušková

V rámci projektu Zdravá škola žiaci našej školy mali možnosť konzumovať jahody, hrach, čučoriedky, jablká a hrušky.

Projekt Zdravá škola

Žiaci I. stupňa boli oboznámení o dôležitosti zdravej výživy hravou formou. Pripravili sme spolu so žiakmi 9. ročníka K.M.Škrabákovou, L.Vrablecovou, S. Križanovou, P.Sofkom a G.Gachovou dramatizáciu rozprávky o zdravej výžive. Žiakom boli pri tejto príležitosti rozdané jabĺčka.

Fotogaléria: https://zssastin.edupage.org/album/#gallery/569

Projekt vedie jednotlivých asistentov učiteľa k poznávaniu osobnosti žiaka. Riešením ich problémov v prejavoch správania sa, ktoré sú dôsledkom ich diagnóz. Usmerňovanie žiakov, aby mohli vychádzať so spolužiakmi, ale zároveň ich presmerovať na učenie a dianie v triede.

Úzko spolupracovať s triednou učiteľkou a rodičmi, aby žiak zvládol vyučovací proces čo najlepšie s ohľadom na jeho individuálne potreby. Cieľom je povzbudenie žiaka k aktivite na hodine, pomoc pri správnom pochopení úloh, motivácia k lepším výsledkom, pomoc začleniť do kolektívu.

Štátny rozvojový projekt v oblasti telesnej a športovej výchovy

Tento projekt sa týka športového vybavenia telocvične. Ide o basketbalové, futbalové, hádzanárske, volejbalové lopty, kriketové loptičky, lavičky, švihadlá, fitlopty, a podobne. Cieľom projektu je skvalitniť výučbu telesnej výchovy kvalitnejším športovým vybavením.

Kozmix

Vzdelávací portál Kozmix - zábavné učenie v škole, doma, kdekoľvek. Čo je Kozmix? Kozmix predstavuje zábavnú formu vzdelávania, ktoré je moderné a efektívne. Je vhodným doplnkom domáceho učenia a uspokojí aj najzvedavších žiakov. Ak rodič chce, aby sa deti na počítači alebo tablete nielen hrali, ale aj učili, portál KOZMIX je tým pravým prostriedkom pre domáce vzdelávanie. Okrem zmysluplného obsahu tu rodič nájde nástroje na kontrolu práce svojho dieťaťa doma i v škole. Túto modernú formu vzdelávania využíva viac ako 1.200 škôl na Slovensku. Naša škola sa tiež zapojila. V spolupráci s rodičmi, ktorí zaregistrovali svoje deti a vytvorili im účet na portáli kozmix.sk. Týmto rodičia podporujú svoje deti v súťaži s Kozmixom a sledujú jeho úspechy. Deti riešia, pátrajú a odpovedajú. Zároveň súťažia o super ceny napr. telefóny, tablety, bicykle, kolobežky a iné. Tento projekt prepájajú digitálny obsah s klasickými učebnicami.

Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania (E-Testovanie)

Projekt znamená súbor aktivít zameraných na zavedenie systému elektronického testovania a vybudovania databázy úloh a testov zo všeobecno-vzdelávacích predmetov za účelom vytvorenia predpokladov na efektívne hodnotenie úrovne vedomostí žiakov s následným využitím výsledkov ako podkladov na zjednocovanie požiadaviek na kvalitu vyučovania všetkých typov škôl.

Ide o dlhodobý projekt Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).